Pracownia działań włączających "TEATR OTWARTY!"

Pracownia działań włączających TEATR OTWARTY! to nowa przestrzeń badań i eksperymentów we Wrocławskim Teatrze Lalek, a w niej bogata oferta warsztatów, spektakli, działań społecznych. Otwieramy drzwi teatru szeroko, dla wszystkich, którzy chcą go tworzyć, doświadczać i poznawać. Przełamujemy bariery i ograniczenia, aby we wspólnym działaniu ujawnić całą różnorodność, złożoność i bogactwo świata sztuki.


Zapraszamy do twórczego spotkania dzieci i dorosłych. Odkrywamy indywidualny, wyjątkowy sposób postrzegania i badania świata teatru. Chcemy wymieniać się doświadczeniami, wspólnie celebrować odmienność, unikalne zdolności i mocne strony. Niech te spotkania będą zaskakujące, wspaniałe i czasami prowokujące – noszą wszystkie niezbędne znamiona prawdziwej sztuki! 

Pracownia działań włączających „Teatr otwarty!” to przestrzeń dla zdolnych i odważnych artystów, którzy nie boją się eksperymentów i nowych form.


PROGRAM PRACOWNI

- TUP TUP Pierwsze kroki w teatrze – warsztaty adresowane dla najmłodszych w wieku od 9 do 24 miesięcy i ich bliskich, dostosowane do potrzeb dzieci zagrożonych niepełnosprawnością,

- CYK-CY-RYK Otwieramy teatr! – rodzinne warsztaty dla przedszkolaków (3-5 lat) i młodszych uczniów (6-8 lat), dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością słuchu lub wzroku,

- ACH! Warsztaty o pięknym teatrze – realizowane we współpracy z Zakładem Poprawczym Ministerstwa Sprawiedliwości w Sadowicach, adresowane do młodzieży w wieku 13-21 lat: podopiecznych Zakładu oraz uczniów szkół w Jaszkotlu i Kątach Wrocławskich,

- PIEKŁO-NIEBO w reż. Jakuba Krofty – spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem migowym,

- INTRO to propozycja warsztatów wprowadzających do spektaklu „Piekło-niebo” w reż. Jakuba Krofty dla widzów z niepełnosprawnością słuchu / wzroku. Podczas warsztatów widzowie z niepełnosprawnością słuchu / wzroku będą mieli możliwość wejścia na scenę, zapoznania się ze scenografią, kostiumami i rekwizytami do spektaklu. W drugiej części spotkania w samodzielnych działaniach z wykorzystaniem języka i narzędzi teatru poruszymy najbardziej interesujące kwestie, których dotyka spektakl oraz zastanowimy się nad jego formą i wykorzystywanymi środkami.

- TEATR OTWARTY!  w ramach ogólnopolskiego festiwalu Tydzień Kultury bez Barier: żywa biblioteka, gra terenowa, spektakle, warsztaty i in. Wspólnie tworzymy teatr, który zmienia świat!  

Prowadzący

Koncepcja merytoryczna i koordynacja projektu: Marta Kurowska, Robert Maniak
Koncepcja merytoryczna i prowadzenie warsztatów: Marta Kurowska, Bartosz Kurowski, Tomasz Malczuk, Robert Maniak, Justyna Mańkowska, Joanna Pietras
Projektowanie narzędzi edukacyjnych: Tomasz Malczuk
Tłumaczenie migowe warsztatów: Wioletta Boczar
Audiodeskrypcja i tłumaczenie migowe spektakli: Fundacja na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji „KATARYNKA”


Partnerzy: Fundacja na rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji „KATARYNKA”, Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania, Zakład Poprawczy Ministerstwa Sprawiedliwości w Sadowicach

Marta Kurowska – teatrolożka, dramaturżka, krytyczka, pedagożka teatru. Autorka publikacji z dziedziny teatru i dramatu współczesnego, redaktorka programów teatralnych. Inicjatorka, kuratorka i prowadząca działania edukacyjne we Wrocławskim Teatrze Lalek.

Bartosz Kurowski – studiował pedagogikę i kulturoznawstwo, a obecnie reżyserię teatru lalek. Zajmuje się teatrem plastycznym, eksperymentami formalnymi w teatrze młodego odbiorcy, działaniami na styku teatru ciała i teatru przedmiotu oraz społecznym wymiarem przekazu w teatrze współczesnym.

Tomasz Malczuk – studiował kulturoznawstwo oraz krytykę sztuki i kuratorstwo. Założyciel kolektywu Equinox.Wro, specjalizuje się w malarstwie wielkoformatowym z użyciem farb UV i projektowaniem rozwiązań dekoracyjnych w skali festiwalowej, projektach scen i aranżacjach przestrzeni klubowej.

Robert Maniak – realizator dźwięku, montażysta, VJ. Autor udźwiękowienia i animacji do spektakli teatralnych. Inicjator, kurator i prowadzący działania edukacyjne we Wrocławskim Teatrze Lalek, jako pedagog teatru współpracuje również z Fundacją L’ARCHE, Fundacją KATARYNKA, Galerią ArtBrut oraz Zakładem Karnym nr 1 we Wrocławiu.

Justyna Mańkowska – absolwentka dziennikarstwa i multimediów. Wiceprezeska Fundacji na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji „KATARYNKA”. Przygotowuje audiodesktrypcję do spektakli i prowadzi warsztaty w dolnośląskich teatrach.

Joanna Pietras – psycholożka, socjoterapeutka w nurcie psychodynamicznym. Pasjonatka różnych ruchów taneczno-performatywnych oraz teatru fizycznego. Czynnie bierze udział w szkoleniach w zakresie ruchu, teatru, tańca i głosu.

 

wrocławski teatr lalek
pl. Teatralny 4, 50-051 Wrocław
T: 71 335 49 01, F: 71 335 49 05
sekretariat@teatrlalek.wroclaw.pl

www.teatrlalek.wroclaw.pl

bip.png

Rejestr Instytucji Kultury
Miasta Wrocławia RIK nr.: 21/94
NIP 896-000-53-25, REGON 000278936
Nr konta bankowego:
PL 59 1020 5226 0000 6702 0416 3077

biuro organizacji widowni:
T: 71 335 49 11, 71 335 49 12
F: 71 335 49 13
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

 

epi radio koleje