Joël Pommerat na podst. książki Carla Collodiego

PINOKIO

Tłumaczenie: Maryna Ochab

pinokio_plakat_www.jpg

autor plakatu: Dawid Ryski

Duża Scena
wiek 8+
zegar ok. 95 min.
bilet 40zł/n. 37zł/u. 35zł/g.

 

PREMIERA
25.02.2023

Spektakl na podstawie sztuki Joëla Pommerata, będącej współczesną interpretacją książki Carla Collodiego. Postać Pinokia, dobrze znana dzieciom i dorosłym, wniknęła głęboko w europejską kulturę i sztukę – nie tylko dla dzieci. Z punktu widzenia psychologii dziecięcej jej przekaz jest już jednak nieco archaiczny. Opisane przez Collodiego dziecko – pajacyk ma przede wszystkim spełniać oczekiwania dorosłych, robić to, co do niego należy, jednym słowem - być “grzecznym”. Reinterpretacja tej opowieści dokonana przez Joëla Pommerata oddaje dziecku podmiotowość. Zamiast “niegrzecznego”, wymagającego “naprawy” chłopca ukazuje nam młodego człowieka, który po prostu dojrzewa: konfrontuje się z dorosłymi, doświadcza różnych rzeczy, uczy się na błędach i nabywa odwagi, by podążać własną i wyznaczaną już tylko przez siebie drogą.

Budujemy nasz spektakl z miłości do dzieci i zachwytu nad nimi – mówią twórcy. - Szukamy w historii o drewnianym chłopcu wartości ważnych dla współczesnych dzieci. „Pinokio” jest dla nas opowieścią o realizacji własnych pragnień i marzeń, o szukaniu wolności – będącej i przywilejem, i wyzwaniem. Dzieciństwo to ciągły balans pomiędzy tym co możemy, a tym co chcemy, tym co zakazane i tym co upragnione. To istny rollercoaster. W naszym spektaklu na pewno nie zabraknie szalonych przygód, spotkań z przedziwnymi postaciami, powodów do śmiechu i sytuacji nieco groźnych.

Autorką inscenizacji i reżyserką jest Agata Kucińska, znana publiczności Wrocławskiego Teatru Lalek nie tylko jako aktorka, ale i twórczyni przedstawień “W środku słońca gromadzi się popiół” oraz “Ile żab waży księżyc”. Spektakl jest grany na Dużej Scenie, głównie w planie żywym, z wykorzystaniem animacji lalek i form oraz wyrazistymi kostiumami Michała Dracza.

Zachęcamy do przeczytania PRZEDPRZEWODNIKA do spektaklu. Zawiera on informacje, z którymi warto się zapoznać przed obejrzeniem przedstawienia. Uprzedza o utrudnieniach, jakie można napotkać, scenach, które mogą być niekomfortowe (np. dla osób wrażliwych na bodźce wizualne czy dźwiękowe) albo tematach, które mogą okazać się trudne.

PRZEDPRZEWODNIK w pliku PDF do pobrania tutaj>>

 

Tłumaczenie: Maryna Ochab
Reżyseria: Agata Kucińska
Scenografia i kostiumy: Michał Dracz
Muzyka: Ignacy Wojciechowski
Choreografia: Barbara Olech
Reżyseria światła: Alicja Pietrucka

Obsada:

Konferansjer: Kamila Chruściel, Radosław Kasiukiewicz, Marek Koziarczyk, Konrad Kujawski, Anna Makowska-Kowalczyk, Sławomir Przepiórka, Piotr Starczak

Pajacyk – Krzysztof Kozak (AST)
Starszy mężczyzna – Sławomir Przepiórka
Wróżka – Kamila Chruściel
Diva, Zły uczeń – Anna Makowska-Kowalczyk
Dyrektor, Nauczyciel – Marek Koziarczyk
Oszust pierwszy, Morderca drugi– Radosław Kasiukiewicz
Oszust drugi, Morderca pierwszy – Piotr Starczak
Sędzia, Sprzedawca osłów, Dyrektor cyrku – Konrad Kujawski

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!
Ze względu na tematykę oraz wykorzystywane środki sceniczne PINOKIO jest przedstawieniem rekomendowanym dla dzieci powyżej 8.roku życia. Prosimy o przestrzeganie tej granicy. Rekomendacja wiekowa może okazać się zaniżona w przypadku dzieci, które są szczególnie wrażliwe.

Uwaga:
W spektaklu ok. 70 minuty jest scena z głośną muzyką, ostrymi światłami i projekcjami, która może być niekomfortowa dla osób szczególnie wrażliwych.

 

Duża Scena
wiek 8+
zegar ok. 95 min.
bilet 40zł/n. 37zł/u. 35zł/g.

PREMIERA
25.02.2023

"Pinokio" zdjęcia ze spektaklu.  Autorka zdjęć Natalia Kabanow.

wrocławski teatr lalek
biuro obsługi widza / rezerwacje:
T: 71 335 49 11, 71 335 49 12
F: 71 335 49 13
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

kasa biletowa:
T: 71 335 49 10
kasa@teatrlalek.wroclaw.pl

poniedziałek: Kasa nieczynna
wtorek - piątek:
9:00 - 12:00 i 14:00 - 18:00
sobota - niedziela:
1 godz przed spektaklem

Od 20 czerwca
wt - pt: 14:00-18:00
sb-nd: na 1 godz

Rejestr Instytucji Kultury
Miasta Wrocławia RIK nr.: 21/94
NIP 896-000-53-25, REGON 000278936
Nr konta bankowego:
PL 59 1020 5226 0000 6702 0416 3077

Image

NEWSLETTER

Logotypy partnerzy 2022 hotel europeum epi market tauron dystrybucja tauron-bezpieczniki budus tvp3 wroclaw