W trosce o naszych młodych widzów prosimy o przestrzeganie ustalonych dla danego spektaklu granic wiekowych.
Czy w trakcie spektaklu zdarza się Wam zastanawiać, jak powstał?
Zastanawiacie się, kto pracuje w teatrze i czym się zajmuje?
Fascynują Was kulisy sceny i inne teatralne zakamarki, marzycie, żeby do nich zajrzeć?
Otwieramy dla Was BOCZNE DRZWI DO TEATRU!
To, co widzimy na scenie podczas przedstawienia, to tylko część wielkiej teatralnej machiny. Większość pracy, jaką wykonuje się w teatrze, jest niewidoczna i odbywa się w miejscach niedostępnych dla widzów: w pracowniach, kulisach, garderobach. Wykonują ją osoby, które rzadko spotykacie, ale bez których magia teatru nie byłaby możliwa.
BOCZNE DRZWI DO TEATRU to nowy cykl spotkań, prowadzonych przez pracowników Wrocławskiego Teatru Lalek. Każde z nich jest poświęcone innemu obszarowi pracy w teatrze: scenografii, muzyce, sztuce lalkarskiej, reżyserii światła, dźwięku - i nie tylko. Gospodarzami kolejnych spotkań są pracownicy Wrocławskiego Teatru Lalek – przedstawiciele różnych teatralnych zawodów, którzy pokażą Wam swoje miejsca pracy, zazwyczaj ukryte przed oczami widzów, i odpowiedzą na Wasze pytania. Druga część zajęć to czas na zabawę i twórcze wyzwania, inspirowane tematem spotkania.
W zajęciach można brać udział cyklicznie albo pojedynczo, wybierając temat, który najbardziej nas interesuje.
UWAGA: Na każde spotkanie należy zapisać się osobno poprzez udostępniony formularz rezerwacji.
Czas trwania: ok. 90 min.
UWAGA: Na warsztatach mogą być robione zdjęcia w celach dokumentacyjnych. Udział w warsztatch jest jednoznaczny ze zgodą na robienie zdjęć.
Zajęcia są bezpłatne.
Obowiązuje rezerwacja miejsc przez formularz.
UWAGA:
Przesłanie formularza nie jest równoznaczne z zapisem na zajęcia. Potwierdzeniem udziału jest e-mail zwrotny, wysłany przez Wrocławski Teatr Lalek z informacją o rezerwacji miejsca.
warsztat dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną
Kostium to nie wszystko! Aktorzy w teatrze często są poddawani charakteryzacji, której celem jest dodatkowe upodobnienie lub oddanie charakteru danej postaci. O tym, że charakteryzacja to dużo więcej niż makijaż, o jej metodach i technikach, a także o specyfice pracy teatralnego charakteryzatora/charakteryzatorki porozmawiamy podczas spotkania czerwcowego. A może nie tylko porozmawiamy, ale spróbujemy własnych sił w charakteryzacji?