PORAŻKA!

Cykliczne warsztaty improwizacji teatralnej dla dzieci w wieku 9+

Image

fot. Rafał Skwarek

Autorskie warsztaty, podczas których poznamy podstawowe zasady i techniki improwizacji teatralnej (w skrócie: impro), a następnie wykorzystamy je w teatralnych zabawach,
grach i (w końcu) scenach.

Ale… dlaczego PORAŻKA?

Żyjemy w świecie nastawionym na odnoszenie sukcesów i spełnianie oczekiwań.
Nie tylko w szkole, ale i podczas zajęć pozaszkolnych, w tym sportowych, muzycznych, teatralnych spotykamy się z presją na pokonywanie słabości, progres, efekt końcowy.
Innymi słowy, pragniemy, by nam SIĘ UDAŁO.

Tworząc cykl PORAŻKA!, chcieliśmy odrzucić to myślenie. Podczas zajęć będziemy się przede wszystkim bawić i śmiać (bo przecież impro to forma komediowa), w tym z naszych „błędów” i „niepowodzeń”. Odczarujemy słowo „porażka” i pokażemy, jak ją wykorzystać. Przekonamy się też, jakim wsparciem mogą być dla nas partner oraz grupa i jak sami możemy dawać wsparcie innym. Bo impro to nie tylko zabawa, ale też wspaniały trening kompetencji społecznych i umiejętności pracy w zespole. Improwizując, uczymy się (przez zabawę) śmiałości, odwagi, słuchania i uważności na innych.

A zatem – zapraszamy Was z całego serca na nasze porażkowe warsztaty!

Zajęcia mają charakter cykliczny. Zachęcamy do regularnego uczestnictwa. Pojedyncze zajęcia impro są zawsze wspaniałą zabawą, ale tylko dzięki regularnemu treningowi nabywamy trwałe kompetencje.
Jakie? – Przeczytajcie poniżej!

DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ IMPRO?

  1.  Improwizacja jest intensywnym treningiem kreatywności i spontaniczności, uczy czerpać z własnej wyobraźni, wrażliwości i doświadczeń.
  2. Improwizacja wzmacnia: uczy przezwyciężania wstydu, otwartości, odwagi w komunikowaniu swojego punktu widzenia, odporności na ocenę i stres. Uczy nieoceniania nie tylko pomysłów partnera, ale także swoich.
  3. Improwizacja teatralna jest egalitarna – nie ma w niej znaczenia talent aktorski, sprawność fizyczna. Technik improwizacji jest w stanie nauczyć się każdy.
  4. Improwizacja jak żadna inna forma aktywności performatywnej uczy pracy w zespole, współdziałania, słuchania i uważności na partnerów scenicznych.
  5. Zajęcia improwizacji to doskonała lekcja szacunku dla drugiego człowieka. Uczą szanowania jego wyborów – jedną z podstawowych zasad improwizacji jest bowiem otwartość i akceptacja pomysłów partnera na scenie, nieocenianie ich. Improwizacja nie tylko uczy tolerować, ale wręcz doceniać odmienność drugiego człowieka i czerpać z niej inspirację dla siebie.
  6. W improwizacji nie ma wygranych i przegranych – uczy ona współpracy na równych zasadach.

Akademia improwizacji logoCykl realizowany we współpracy z Piotrem Zdebskim z Akademii Improwizacji

PROWADZĄCY:

Piotr Zdebski – aktor – improwizator, związany ze sceną teatralną od 18 lat, od ponad 7 lat zajmuje się improwizacją komediową. Tej sztuki uczył się od trenerów z Polski, USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Słowenii, Izraela i Francji. Na co dzień występuje w teatrach improwizacji „irga” oraz „Improkracja”, z którymi regularnie gra na wrocławskich scenach klubów Vertigo oraz Proza, a także Teatru Muzycznego Capitol oraz Teatru Polskiego we Wrocławiu. Od 5 lat prowadzi warsztaty z improwizacji we wrocławskiej Akademii Improwizacji. Doświadczenie w pracy z dziećmi oraz młodzieżą zdobywał, prowadząc warsztaty impro oraz teatralne, m.in. w ramach Lata w teatrze we Wrocławskim Teatrze Lalek czy kursów dla Stowarzyszenia Żółty Parasol i Partnerzy. Lubi ludzi.

Katarzyna Krajewska – pedagożka teatru, sekretarz literacka i kierowniczka Pracowni Pedagogiki Teatru Wrocławskiego Teatru Lalek. Jako autorka koncepcji, koordynatorka i/lub prowadząca zajęcia współtworzy w WTL projekty z zakresu edukacji teatralnej i pedagogiki teatru. Z impro zetknęła się, współprowadząc (wraz z Piotrem Zdebskim) zajęcia dla dzieci w ramach Lata w teatrze we Wrocławskim Teatrze Lalek w 2018 r. i od tamtej pory jest ono jej wielką pasją. Od dwóch lat uczy się impro na kursach wrocławskiej Akademii Improwizacji. Też lubi ludzi :)

TERMINY

29.09.2024 | 11:00 i 13:00
27.10.2024 | 11:00 i 13:00
24.11.2024 | 11:00 i 13:00
15.12.2024 | 11:00 i 13:00
26.01.2025 | 11:00 i 13:00

Zajęcia odbywają się zwykle (poza grudniem) w ostatnią niedzielę miesiąca. Na godz. 11:00 zapraszamy przede wszystkim dzieci, które brały udział w warsztatach w poprzednim sezonie, na godz. 13:00 - dzieci, które zaczynają w tym roku.
Uwaga: ten podział jest tylko rekomendacją, ułatwiającą prowadzenie zajęć. W przypadku braku miejsc można wybrać inną godzinę.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia
w kasie lub online pod adresem:
https://bilety.teatrlalek.wroclaw.pl/

Zajęcia dla dzieci bez towarzyszących
dorosłych, prosimy o zakup biletu
jedynie dla dziecka.

Szczególne potrzeby, pytania i wątpliwości prosimy zgłaszać na adres: katarzyna.krajewska@teatrlalek.wroclaw.pl

UWAGA: Na warsztatach mogą być robione zdjęcia w celach dokumentacyjnych. Udział w warsztatch jest jednoznaczny ze zgodą na robienie zdjęć.

wrocławski teatr lalek
biuro obsługi widza / rezerwacje:
T: 71 335 49 11, 71 335 49 12
F: 71 335 49 13
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

kasa biletowa:
T: 71 335 49 10
kasa@teatrlalek.wroclaw.pl

poniedziałek: Kasa nieczynna
wtorek - piątek:
9:00 - 12:00
14:00 - 18:00
sobota - niedziela:
1 godz przed spektaklem

Rejestr Instytucji Kultury
Miasta Wrocławia RIK nr.: 21/94
NIP 896-000-53-25, REGON 000278936
Nr konta bankowego:
PL 59 1020 5226 0000 6702 0416 3077

Image

NEWSLETTER

Logotypy partnerzy 2022  epi market tauron dystrybucja tauron-bezpieczniki budus tvp3 wroclaw