W trosce o naszych młodych widzów prosimy o przestrzeganie ustalonej dla spektakli dolnej granicy wiekowej.
W indywidualnych przypadkach (np. dzieci szczególnie wrażliwych) rekomendacja wiekowa może okazać się zaniżona.
Bajki z Zamkniętego Teatru- rozdział 14 FINAŁOWY
Bajki z Zamkniętego Teatru- rozdział 13
Bajki z Zamkniętego Teatru- rozdział 12
Bajki z Zamkniętego Teatru- rozdział 11
Bajki z Zamkniętego Teatru- rozdział 10
Bajki z Zamkniętego Teatru- rozdział 8
Bajki z Zamkniętego Teatru- rozdział 5
Bajki z Zamkniętego Teatru- rozdział 3
Bajki z Zamkniętego Teatru- rozdział 1
Bajki z Zamkniętego Teatru- rozdział 9
Bajki z Zamkniętego Teatru- rozdział 7
Bajki z Zamkniętego Teatru- rozdział 6
Bajki z Zamkniętego Teatru- rozdział 4
Bajki z Zamkniętego Teatru- rozdział 2
Najdrożsi Widzowie,
tęsknimy za Wami.
Brakuje nam Waszych uśmiechniętych twarzy i okrzyków dochodzących z pogrążonej w mroku widowni (tak, nawet tych w rodzaju „Chcę siku!”). Brakuje nam tego, co tylko Wy potraficie wymyślić. Bez Was teatr jest cichy i smutny. Bez Was teatr znika po kawałku jak magiczna kraina z „Niekończącej się opowieści”.
Dlatego chcemy zaprosić Was do współpracy.
Specjalnie dla Was założyliśmy Spółdzielnię Bajek „Tęcza” - wirtualne miejsce, w którym możemy razem tworzyć historie i dzielić się wyobraźnią.
Dlaczego „Tęcza”?
Bo to symbol RÓŻNORODNOŚCI - jesteśmy w różnym wieku, pochodzimy z różnych miejsc, ale możemy razem tworzyć, nie zważając na te podziały. Tęcza symbolizuje też NADZIEJĘ, czyli to, czego najbardziej teraz potrzebujemy. Przejdźmy razem na drugą stronę tej tęczy i sprawdźmy jaki skarb tam na nas czeka.
W Spółdzielni Bajek “Tęcza” będziemy wspólnie wytwarzać światy. Każdy może zostać Spółdzielcą, każdy może przyłączyć się do zabawy w dowolnym momencie. Tutaj macie takie same prawa jak zawodowi artyści i możecie uczestniczyć w jedynym na świecie teatralnym procesie produkcji,w którym wytwarza się coś z niczego. Tak jak piekarz potrzebuje mąki, żeby upiec chleb, krawiec materiału, żeby uszyć garnitur, a rolniczka nasion, żeby wyhodować rośliny, tak my potrzebujemy NICZEGO. Jeżeli masz NIC, zainwestuj je w Spółdzielnię Bajek „Tęcza”. Gwarantujemy zysk, wzrost i rentowność. Na pewno NIC nie stracisz, ale też nie zostaniesz z NICZYM.
Jak to działa?
Raz w tygodniu poprosimy Was o stworzenie rysunku, przesłanie nam nagranego dźwięku, albo po prostu podrzucenie kilku słów. Jeżeli jesteś Spółdzielcą, który jeszcze niezupełnie umie narysować kotka czy pieska, to narysuj go tak, jak potrafisz i poproś kogoś dorosłego, żeby opisał rysunek przed przysłaniem. Jeżeli wszystko pięknie umiesz i masz na przykład 15 lat, to też się nie krępuj. My jesteśmy dorośli i przez całe życie bawimy się w takie rzeczy.
Materiały, które od Was dostaniemy, wykorzysta kierowniczka literacka naszego teatru, która na czas pandemii objęła stanowisko kierowniczki Spółdzielni Bajek “Tęcza” – Pani Marysia (Maria Wojtyszko). Na podstawie Waszych pomysłów napisze ona krótkie bajki, które przeczytają dla Was aktorzy WTL. Gwarantujemy, że wszystkie pomysły zostaną wykorzystane. Działamy w duchu oszczędności i Zero Waste, dlatego żadnego obrazka, słowa, czy dźwięku nie zmarnujemy. Niektóre podamy na świeżo, inne zakisimy w słoikach na później, jeszcze inne ususzymy i wykorzystamy jako bajkę tartą, ale z pewnością wszystkie Wam zaserwujemy.
Co dalej?
Nie wiemy. Nie wiemy jak długo będzie działać Spółdzielnia, ani dokąd nas doprowadzi. Może będziecie chcieli napisać własne wersje historii? Może postanowicie w domu nagrać piosenki albo stworzyć obrazy na postawie tego, co już zostało napisane? A kto Wam zabroni? Ważne tylko, żeby wasza twórczość korespondowała z tym, co robimy razem. Pamiętajcie, to nasza wspólna sprawa. Nasze pojedyncze NIC, które razem stworzą COŚ.
Przysyłajcie wszystko, jak leci, do Pani Marysi - jak do ukochanej cioci. Bo, jak już wspomnieliśmy, bardzo za Wami tęsknimy.
Czas, start!
A teraz czas na pierwsze zadanie. Kto chce zostać Spółdzielcą, rysuje „Najdziwniejsze Stworzenie”. Na zdjęcia Waszych rysunków czekamy do 20 kwietnia włącznie. Prosimy przesyłać je do Pani Marysi na adres: spoldzielnia@teatrlalek.wroclaw.pl - koniecznie wraz z wypełnionym przez Waszych opiekunów formularzem.
Formularz do pobrania >>TUTAJ<<
Wydrukowany, wypełniony i podpisany dokument należy wysłać wraz z pracą na podany wyżej adres mailowy. Prace przesłane bez formularza nie będą mogły zostać wykorzystane.
BEZ DRUKARKI:
Jeśli nie macie Państwo możliwości wydruku, proszę treść formularza dostępną >>TUTAJ<< wkleić w treść maila, tam wypełnić i wraz z załączonym zdjęciem pracy dziecka przesłać na adres spoldzielnia@teatrlalek.wroclaw.pl