Image

Teatr dostępny

Projekt Teatr wrażliwy

Teatr wrażliwy to teatr, w którym jest miejsce dla wszystkich. Otwarty na różne osoby i wrażliwości, nieobojętny na ich potrzeby. Spektakle, które tworzymy we Wrocławskim Teatrze Lalek budzą emocje, ale ambicją naszej sztuki jest łączenie – nigdy dzielenie. Dlatego przygotowaliśmy możliwie najlepsze otoczenie do kontaktów ze sztuką – bezpieczną przestrzeń dla nowych doświadczeń estetycznych i ważnych tematów.

Teatr wrażliwy otwiera drzwi dla szerokiej grupy odbiorców: zapraszamy m.in. rodziców z najmłodszymi dziećmi (od pół roku do trzech lat), osoby z niepełnosprawnościami, neuroróżnorodne, seniorów. W odpowiedzi na Wasze potrzeby i w bliskim kontakcie z widzem proponujemy teatralne doświadczenia dla różnych grup uczestników. Zaprojektowaliśmy przyjazną przestrzeń, przygotowaliśmy udogodnienia, pozwalające na udział w wydarzeniach także odbiorców o szczególnych potrzebach.

Teatr wrażliwy współtworzą artyści, pedagodzy, specjaliści z różnych dziedzin. Naszym odbiorcom proponujemy wydarzenia o wysokim poziomie artystycznym, do współpracy zapraszamy interesujących twórców, podejmujemy ważne i aktualne problemy. Równocześnie dbamy o to, aby nasze wydarzenia były adekwatne do wieku oraz percepcyjnych możliwości i szczególnych potrzeb odbiorców. Pielęgnujemy emocje, oswajamy tematy i eksperymentalne środki artystycznego wyrazu. Upowszechniamy wiedzę o teatrze i promujemy indywidualny rozwój twórczy. Tworzymy przestrzeń wymiany doświadczeń, w której różne wrażliwości i sposoby odbierania sztuki otwierają cały wachlarz nowych doświadczeń artystycznych i międzyludzkich.

W naszym Teatrze możecie:

• wziąć udział w spektaklach, warsztatach i spacerach, dostępnych dla odbiorców o szczególnych potrzebach

• zgłosić potrzebę realizacji spektaklu z audiodeskrypcją w dogodnym dla Was terminie (opcja dostępna dla grup zorganizowanych)

• we własnym zakresie przetłumaczyć spektakl na PJM lub SJM – gdy będziemy mieli taką informację z wyprzedzeniem, zarezerwujemy odpowiednie miejsca na widowni i przygotujemy oświetlenie dla tłumacza

• wypożyczyć słuchawki wyciszające dla odbiorców o szczególnej wrażliwości na bodźce dźwiękowe

• skorzystać z Przedprzewodnika który pomoże się Wam przygotować do wizyty w Teatrze

• zgłosić potrzebę realizacji warsztatu kontekstowego do spektaklu, który planujecie obejrzeć (opcja dostępna dla grup zorganizowanych)

• zgłosić szczególne potrzeby uczestników naszych warsztatów lub spotkań twórczych – jesteśmy świadomi, że nie na wszystkie będziemy mogli odpowiedzieć, ale nasi twórcy i pedagodzy postarają się wesprzeć jak najwięcej dzieci i dorosłych.

Rejestr Instytucji Kultury
Miasta Wrocławia RIK nr.: 21/94
NIP 896-000-53-25, REGON 000278936
Nr konta bankowego:
PL 59 1020 5226 0000 6702 0416 3077

biuro obsługi widza / rezerwacje:
T: 71 335 49 11, 71 335 49 12
F: 71 335 49 13
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

kasa biletowa:
T: 71 335 49 10
kasa@teatrlalek.wroclaw.pl

poniedziałek: Kasa nieczynna
wtorek - piątek:
9:00 - 12:00 i 14:00 - 18:00
sobota - niedziela:
1 godz przed spektaklem

NEWSLETTER

Logotypy partnerzy 2022 hotel europeum epi market tauron dystrybucja tauron-bezpieczniki budus tvp3 wroclaw