W trosce o naszych młodych widzów prosimy o przestrzeganie ustalonej dla spektakli dolnej granicy wiekowej.
W indywidualnych przypadkach (np. dzieci szczególnie wrażliwych) rekomendacja wiekowa może okazać się zaniżona.
Czy zastanawialiście się kiedyś nad sekretnym życiem, jakie wiodą przedmioty?
Bo przecież nie ulega wątpliwości, że srebrna łyżeczka miewa swoje humory, młynek do kawy może podróżować nawet na księżyc, stara latarnia rozmyśla o tym, co się stanie, gdy odejdzie ze służby. A rury? Rury nigdy nie bulgocą ot tak sobie. One wiodą rozmowy, spierają się, a czasem nawet dają teatralne przedstawienia. Pochylmy się z czułością nad światami, zaludnionymi przez tkaniny, narzędzia i przybory, zabawki, książki. Obdarzmy je talentem poruszania się i kunsztem mowy. I stwórzmy swój własny teatr.
„Na tchnienia” to przygody dla wrażliwców, który dostrzegają życie w każdym kamieniu, ulicznej latarni i kuchennej łyżce, widzą w nich historie, domagające się opowiedzenia. Wspólnie poznamy bohaterów najpiękniejszych opowieści o codziennych przedmiotach: baśni pana Andresena, opowiadań Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, bajek współczesnych i dawnych autorów. Wnikniemy w samą istotę rzeczy. Jednym tchnieniem obudzimy utajone w nich życie. Rozpoznamy i spróbujemy nazwać emocje. Pobudzimy wyobraźnię przy użyciu różnych teatralnych technik. I zainspirujemy do samodzielnych zabaw teatralnych w domu.
Do tworzenia własnych teatralnych światów zapraszają Marta Kurowska, pedagożka teatru oraz aktorzy Wrocławskiego Teatru Lalek. Wspólnie przekonamy się, że tchnięcie życia w pozornie zupełnie zwyczajne przedmioty to nie tylko doskonała zabawa, ale również sztuka, którą – zdradzimy Wam pewien sekret – z pasją uprawiają również zupełnie dorośli artyści. W spotkaniu dziecięcej wyobraźni i wrażliwości oraz lalkarskiego mistrzostwa zaproszonych gości stworzymy unikalny teatr przedmiotu, dotkniemy samego sedna ożywionej formy.
Spotkania z cyklu „Na tchnienia” są dostępne dla uczestników neuroatypowych oraz
z niepełnosprawnościami. Wszystkie szczególne potrzeby prosimy zgłaszać pod adresem marta.kurowska@teatrlalek.wroclaw.pl.
Dzięki tej wiedzy dołożymy wszelkich starań, by zaplanować zajęcia w odpowiedzi na konkretne potrzeby uczestników.
UWAGA: Na warsztatach mogą być robione zdjęcia w celach dokumentacyjnych. Udział w warsztatch jest jednoznaczny ze zgodą na robienie zdjęć.
Terminy warsztatów
i możliwość zakupu biletów znajdziecie pod adresem
https://bilety.teatrlalek.wroclaw.pl/