Lato w teatrze logotyp

INFORMACJE O WARSZTATACH I REKRUTACJI
do programu Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego
Lato w teatrze we Wrocławskim Teatrze Lalek 2024

Zapraszamy młodych artystów w wieku od 8 do 12 lat do udziału w letnich półkoloniach teatralnych. Przez dwa tygodnie będziemy wspólnie poznawać się, bawić i tworzyć. Być może uda nam się przygotować własne przedstawienie teatralne?

Spróbujemy na nowo przyjrzeć się otaczającej rzeczywistości. Porozmawiamy z Małym Księciem o tym, czy rzeczywiście dobrze widzi się tylko sercem. Udamy się w wyobrażoną podróż do świat mitów i baśni. W teatralnej zabawie wraz z Alicją odwiedzimy Krainę Czarów, bo przekonać się, że nic nie jest takie, jak wygląda na pierwszy rzut oka. Nasze odkrycia przefiltrujemy przez własną wrażliwość i opowiemy o nich z Dużej Sceny Wrocławskiego Teatru Lalek.

Nasze warsztaty to przede wszystkim przestrzeń spotkania i wspólnych odkryć, empatii i współpracy. Chcemy wspólnie bawić się i tworzyć, odkrywać wyjątkowość i mocne strony każdego dziecka! Część miejsc przeznaczamy dla dzieci z pieczy zastępczej. Serdecznie zapraszamy do udziału również dzieci z niepełnosprawnością wzroku.

Dla kogo: 25 dzieci w wieku od 8 do 12 lat
Kiedy: 24.06-6.07.2024, godz. 9.00-15.00 (obowiązuje udział przez cały czas trwania projektu)
Pokaz finałowy: 06.07.2024, godz. 12:00
Gdzie: Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Opłaty: brak
Dostępność: audiodeskrypcja na żywo, pomoce dotykowe. Budynek Wrocławskiego Teatru Lalek jest wyposażony w system informacji dźwiękowej ToTuPoint oraz w tabliczki informacyjne w alfabecie Braille’a. Prowadzący warsztaty są przeszkoleni w zakresie asysty dla uczestników z niepełnosprawnością wzroku.

Podczas półkolonii nie zapewniamy wyżywienia, ale uczestnicy będą mieli możliwość zjedzenia posiłków, które przyniosą ze sobą.

Co zrobić, aby wziąć udział w warsztatach?

 • Uczestnicy:
  Przygotujcie pracę pt. „Czego nie widać?”
  Czy potraficie dostrzec coś, czego nie widzą inni? Obserwujecie przyrodę, a może lepiej niż inni zauważacie cechy innych ludzi? A może macie moc widzenia spraw, których nie dostrzegają dorośli?Swoją pracę możecie przygotować w różnych technikach: możecie fotografować, przygotować rzeźbę lub kostium. Możecie stworzyć utwór muzyczny albo interesujące nagranie dźwiękowe. Możecie wreszcie nam o tym wszystkim napisać.
  Nie możemy się doczekać Waszych odpowiedzi! Pamiętajcie tylko, żeby pracę przygotować samodzielnie – rodzice mają inne zadanie do wykonania.
 • Rodzice / Opiekunowie:
  Do zgłoszenia należy dołączyć
  1) pracę opisaną powyżej
  pliki PDF do pobrania:
  2) wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy (Załącznik nr1 - pobierz plik PDF)
  3) podpisaną przez opiekuna zgodę na uczestnictwo w warsztatach wraz ze zgodą na wykorzystanie wizerunku (Załącznik nr 2 - pobierz plik PDF )
  4) podpisany regulamin (Załącznik nr 3 - pobierz plik PDF)

Zgłoszenia (wyłącznie w wersji papierowej) przyjmujemy do 3.06.2024 r.
Zamknięte koperty z dopiskiem „Lato w teatrze” można składać w portierni Teatru
(wejście administracyjne od strony ul. Bożego Ciała).

Szczegółowych informacji udziela Marta Kurowska pod adresem: marta.kurowska@teatrlalek.wroclaw.pl

Lista uczestników zostanie ogłoszona 5.06.2024 r. na stronie www.teatrlalek.wroclaw.pl

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Lato w teatrze to ogólnopolski program wspierający samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe w tworzeniu młodym ludziom okazji do doświadczania teatru w miejscu, w którym żyją. Lato w teatrze bazuje na idei teatru jako formy spotkania. Program działa na rzecz rozwoju środowiska osób zajmujących się edukacją teatralną oraz animacją kulturalną i społeczną. Organizatorem programu jest Dział Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, warsztatów i spotkań związanych z pedagogiką teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

Konkurs grantowy pozwala wyłonić najciekawsze projekty dwutygodniowych wakacyjnych warsztatów o charakterze teatralnym dla dzieci i młodzieży. Realizowane projekty mają pokazać młodym ludziom, że teatr jest miejscem dla każdego – można w nim tworzyć, poznawać innych ludzi i odkrywać różnorodność otaczającego świata. Spośród zgłoszeń, wybrane zostają te, które wykorzystują metody twórcze do rozwijania kompetencji społecznych dzieci i młodzieży, pozwalają im odkrywać i wykorzystywać swój potencjał i dzielić się z publicznością własnym przekazem. Projekty realizują zespoły, które dbają o podmiotowe traktowanie młodych ludzi oraz czuwają nad przebiegiem procesu grupowego – i nie zapominają, że przy tym wszystkim, można się dobrze bawić!

W aktualnej 17. edycji programu dofinansowanie otrzymało 35 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 19 samorządowych instytucji kultury, aż 24 projekty zostaną przeprowadzone w miejscowościach do 20 tysięcy mieszkańców!

Więcej informacji na temat programu na:
www.latowteatrze.pl
www.facebook.com/programLatowteatrze

LATO W TEATRZE 2024 organizują: 

ARTeria - Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach, Biblioteka - Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo, Bytomskie Centrum Kultury, Centrum Kultury i Sportu TKALNIA w Kietrzu, Fundacja #WSZYSTKIERODZAJETEATRU, Fundacja Fala Nowej Kultury, Fundacja Górom, Fundacja Kosmos, Fundacja Kupalinka, Fundacja Plenerownia, Fundacja Teatr Latarnia, Fundacja W to mi graj, Fundacja Zaułek Krzysztofa Falkowskiego, Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dobrem, Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie, Gminny Ośrodek Kultury w Łukcie, Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim, Goleniowski Dom Kultury, Grupa Inicjatywna Baranówko, Miejski Dom Kultury w Bełżycach, Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim, Mysłowicki Ośrodek Kultury, Regionalny Ośrodek Kultury i Sportu w Krzczonowie, Stowarzyszenie "Sztuka na scenie", Stowarzyszenie Kotlina Sztuki, Stowarzyszenie Ludzie Miasta, Stowarzyszenie Multi.Art, Stowarzyszenie Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego, Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Towarzystwo Miłośników Ponikwi, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, Wrocławski Teatr Lalek

organizator:

instytuit
eteatr

realizator:

fundacja onwater

wrocławski teatr lalek
biuro obsługi widza / rezerwacje:
T: 71 335 49 11, 71 335 49 12
F: 71 335 49 13
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

kasa biletowa:
T: 71 335 49 10
kasa@teatrlalek.wroclaw.pl

poniedziałek: Kasa nieczynna
wtorek - piątek:
9:00 - 12:00 i 14:00 - 18:00
sobota - niedziela:
1 godz przed spektaklem

1, 2 i 3 maja kasa jest nieczynna

pl. Teatralny 4, 50-051 Wrocław
T: 71 335 49 01, F: 71 335 49 05
sekretariat@teatrlalek.wroclaw.pl

www.teatrlalek.wroclaw.pl

Rejestr Instytucji Kultury
Miasta Wrocławia RIK nr.: 21/94
NIP 896-000-53-25, REGON 000278936
Nr konta bankowego:
PL 59 1020 5226 0000 6702 0416 3077

Image

NEWSLETTER

Logotypy partnerzy 2022 hotel europeum epi market tauron dystrybucja tauron-bezpieczniki budus tvp3 wroclaw