Chcesz robić teatr taki, jaki sam_a chciałbyś_chciałabyś oglądać? Chcesz robić teatr, ale nie wiesz, jak zacząć? Chcesz robić teatr, ale nie masz z kim?
ROBIMY jest dla Ciebie.
Ogłaszamy nabór uzupełniający na sezon 2022/2023 do ROBIMY – stałej grupy teatralnej dla młodzieży w wieku 15-18 lat.
ROBIMY to młody kolektyw twórczy działający od 2017 r. Grupa ma za sobą trzy spektakle: CHŁODNO O MIŁOŚCI (2017) i NIEWYDARZONE (2018), zrealizowane pod opieką Martyny Majewskiej, Dawida Majewskiego, Anny Haudek i VJ Emiko, [BEZ]RUCH (2022), zrealizowany pod opieką Nataszy Sołtanowicz, Marianny Syski i Joanny Kowalskiej, a także film CASTING APOKALIPSA (2021), powstały pod opieką Marty Streker i Agnieszki Wolny-Hamkało jako efekt pracy grupy w czasie pandemii.
W ramach projektu uczestnicy biorą udział w cotygodniowych warsztatach teatralnych (od września do czerwca). W czerwcu odbywa się pokaz finałowy – prezentacja efektów pracy warsztatowej. Nad pokazem grupa pracuje zespołowo przez cały sezon.
Więcej o pracy grupy pod linkiem: https://bit.ly/3sPXBLv
W sezonie 2022/2023 grupa ROBIMY pracować będzie pod opieką reżyserską Grzegorza Grecasa. Pierwsze spotkanie odbędzie się 12.09.2022 o godz. 17:00.
Zajęcia odbywają się w poniedziałki między 17:00 a 19:00 we Wrocławskim Teatrze Lalek. Opłata za udział w sezonie 2022/2023 wynosi 75 zł / mies. Osoby w trudnej sytuacji materialnej mogą się ubiegać o obniżenie lub zwolnienie z opłaty.
Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do grupy prosimy o wysłanie maila na adres: katarzyna.krajewska@teatrlalek.wroclaw.pl do 2.09.2022 r.
W mailu prosimy podać imię i nazwisko oraz wiek uczestniczki_uczestnika. Dokumenty i informacje organizacyjne prześlemy mailem po otrzymaniu wstępnego zgłoszenia, chętnie odpowiemy także na pytania lub wątpliwości.
GRZEGORZ GRECAS (on, jego) - reżyser, dramaturg, animator kultury, lider dostępności. Absolwent reżyserii teatru lalek (PWST Wrocław). Współzałożyciel Teatru Układ Formalny. Od 2019 współtwórca Projektu Migawki, w którym historie lokalnych społeczności i tradycyjne baśnie inscenizowane są w dwóch językach polskich – fonicznym i Polskim Języku Migowym. Od 2020 współtworzy „Teatr na faktach” w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego, gdzie poprzez narzędzia teatru dokumentalnego tworzy przestrzeń wolności i równości. W swojej pracy artystycznej stara się słuchać tych, których nie słychać. Inspiruje go ”siła bezsilnych”.
|